Haberler

Chicester College tarafından her yıl düzenlenen Anglia Sınavı’na okulumuz öğrencileri ilk kez katılarak; güzel bir başarı elde etmişlerdir.

23 Nisan dolayısıyla çeşitli okullardan birer öğrenci ile ziyaretlere katılırken, adamızda konuk olarak bulunan yabancı ekipler de okulumu ziyaret edip gösteri yaptılar.

Öğrencilerimiz, yıl içerisinde, düzenlenen pek çok resim etkinliğine katıldı. Bu etkinliklerde yaratıcılıklarını gösterme şansı bulurken çeşitli ödüllerin de sahibi oldular.

Text Box: BAŞA DÖN

OKUL GAZETEMİZ

Her yıl olduğu gibi bu yıl da okul gazetemizi yayınladık. Bu yıl gazetemizin ana konusu “SU” . Konu ile ilgili araştırma, bilgi, yazı ve şiirler yanında Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sn. Asım Vehbi’den de ülkemizde yaşanan çevre sorunları ile ilgili bilgiler aldık. KIBRIS ÇÖL OLMASIN !

11 Haziran 2007

 

RESİM ETKİNLİKLERİMİZ

 

11 Haziran 2007

 

SPOR ETKİNLİKLERİMİZ

Minik sporcularımız yıl içindeki çeşitli yarışma ve spor karşılaşmalarında okulumuzu temsil ettiler.

11 Haziran 2007

 

GÜZEL BİR BAŞARI...

 

 

 

8 Haziran 2007

 

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI

 

 

 

 

 

30 Mayıs 2007

 

AİLELERE YÖNELİK SEMİNER

Aile ve çocukların donanımlarını artırarak aileleri güçlendirme amacıyla, yıl içerisinde okulumuzda, ailelere yönelik  seminirler düzenlenmiştir.

30 Mayıs 2007

 

EĞİTİMDE TEKNOLOJİ KULLANIMI ÖNEMLİDİR.

Okulumuz bilgisayar destekli eğitime önem vermektedir. Bu amaçla Bakanlığın verdiği 5 bilgisayarın 4 tanesini sınıflara koyarak  84 ekran televizyonlarla bu alt yapıyı oluşturmuştur. Her ders için bilgisayar desteği özel bilgisayar odalarında değil sınıflarda verilebilmektedir. Bu şekilde aynı anda 4 sınıfta bilgisayar desteği verilmesi sağlanmıştır.

Sınıflara konulan bilgisayarlara, okul olanakları ile internet bağlantısı da kurulmuş olup öğrencilerin araştırma yapmalarına olanak sağlanmıştır.

30 Mayıs 2007

 

BİZLERİ ÜZEN BİR GÜN

Son zamanlarda ülkemize turist kılığında giren ve asıl işleri hırsızlık olan bazı kişi veya kişilerden okulumuzda nasibini almış ve 11 Aralık 2006 Pazartesi günü okula gelindiğinde müdür odasının kapısının parçalanmış ve odada bulunan biri dijital, diğeri normal olan fotoğraf makinesi çalındı. Polisin yaptığı araştırma sonucunda hırsızların bulunup tutuklanması ve kameraların bulunması tek tesellimizdir.

15 Şubat 2007

 

LEFKOŞA SARAYÖNÜ ROTARY KULÜP’TEN ONUR ÖDÜLÜ ALDIK

 

Özellikle okul yönetici ve öğretmenlerimizin “TÜRKÇE 1 Okumaya-Yazmaya Başlıyorum” kitabının basılmasında ortaya koyduğumuz çalışmalar Lefkoşa Sarayönü Rotary Kulüp tarafından takdir edilerek 23 Kasım 2006 tarihinde okulumuzda düzenlenen  küçük bir törenle ÖĞRETMEN ONUR ÖDÜLÜ aldık.

 

15 Şubat 2007

 

ONUR ÖDÜLÜNÜN BASINA YANSIMALARI

SARAYÖNÜ ROTARY KULÜBܒNDEN ÇAĞLAYAN CUMHURİYET İLKOKULU

               ÖĞRETMENLERİNE ONUR ÖDÜLÜ

 

             Lefkoşa, 23 Kasım 06 (T.A.K.):-Sarayönü Rotary Kulübü, Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerine, yarattıkları kaynak eser dolayısıyla “öğretmen onur ödülü” verdi.

Engin Arı başkanlığındaki Sarayönü Rotary Kulübü yönetim kurulu üyeleri, bugün Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu’nu ziyaret ederek başarılı çalışmaları dolayısıyla öğretmelere onur belgesi ve plaket takdim etti(DEVAM…)

 

 

 

GAZETECİ HASAN HASTÜRER ve ESKİ OKUL MÜDÜRLERİMİZDEN HASAN GÜRDALLI’nın OKULUMUZA YAPTIKLARI ZİYARETLER

 

Gönül dostumuz hasan Hastürer okulumuz ile ilgili sorunların çözümünde bizlere her zaman destek olmuş ve özellikle Türkçe Kitabı’nın basımında yol gösterici konumda olmuştur. Okulumuzdaki öğretmenlerle öğretmen kökenli ve halkın içinden biri olarak onu okulumuzda görmekten her zaman mutlu olduk.

 

Eski okul müdürlerimizden Hasan Gürdallı da her yıl olduğu gibi bu yıl da okulumuza gelerek öğretmenler günümüzü kutlamış ve eğitimle ilgili sohbette bulunmuşlardır.

 

 

 

BİR İLKİ DAHA BAŞARDIK

Geçen ders yılında 1. sınıflar için Türkçe kitabının olmayışı tüm 1. sınıf öğretmenlerini arayışa sürükledi. Okulumuz öğretmenlerinin çalışmaları sonucunda ilkokul 1. sınıflar için “TÜRKÇE 1 Okumaya-Yazmaya Başlıyorum” kitabından 1500 adet basmayı başardık. Bu durum bizlere takım ruhuyla çalışıp, alternatif kaynak yaratmanın hazzını yaşattı.

 

 

 

YENİ DERS YILINA BAŞLADIK

2006-2007 öğretim yılı 18 Eylül 2006 Pazartesi günü yeni öğretim yılına ders ders okul zilinin çalmasıyla başladık. Birçok veli, okula yeni kaydolan çocukları ile birlikte açılış töreninde bulundular. Okul müdürümüzün yaptığı kısa konuşmadan sonra öğrenciler ilk derslerine başlamak için sınıflarına girdiler.

Bu yıl öğretim kadromuzda yapılan değişiklikler ise şöyleydi:

Müzik öğretmenimiz Mine Manavoğlu, İngilizce öğretmenimiz Özge Yorulmaz, son iki yılda Londra Türk Okullarında görev yaparak adamıza dönen Kader Horoz ve geçici statüde resim öğretmeni olarak atanan Canan Aras aramıza yeni katılanlardı.